ביטוח בריאות
ביטוח סיעודי
ביטוח חיים
ביטוח מחלות קשות
ביטוח תאונות אישיות

ביטוח סיעודי

ברוכים הבאים למנוע השוואת ביטוח סיעודי המתקדם בישראל המאפשר לבצע בדיקת פוליסת ביטוח סיעודי לכל המשפחה לפני רכישה או העברה ממסלול למסלול, במגוון חברות הביטוח: מגדל, כלל, הראל, פניקס, ביטוח ישיר, איילון, אליהו, מנורה, ועוד.


  מאמרים בתחום ביטוח סיעודי
מיהו חולה סיעודי

חולה סיעודי הוא אדם שאינו יכול לעשות בעצמו פעולות יומיומיות ועל-כן נזקק לעזרה ולהשגחה. פעולות אלה כוללות: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט בצרכים ולהשתמש בשירותים.

לפי משרד הבריאות הסיכוי לכך שאדם לא יוכל לבצע בעצמו לפחות אחת מפעולות היום יום עולה עם הגיל: 6% מבני 65-74 מוגבלים לעומת 32% מבני 80+.

ברוב פוליסות הביטוח הסיעודי נדרש חוסר יכולת לבצע 3 מפעולות אלה, או 2 פעולות אם אחת מהן היא אי שליטה בצרכים. לחילופין אדם שהוא תשוש נפש הזקוק להשגחה (למשל חולה אלצהיימר) נחשב גם הוא לחולה סיעודי. ככל שאדם זקן יותר, גדל הסיכוי שיהפוך לסיעודי. אך לעתים אדם הוא סיעודי בגיל צעיר, עקב מחלה קשה או תאונה.

מיהו חולה סיעודי מורכב

חולה סיעודי הסובל ממחלות קשות נוספות (כגון סרטן, פצע לחץ או זקוק לזונדה) וזקוק לאשפוז. האשפוז באחריות ובמימון קופת החולים שלו. אך נדרשת בדרך כלל השתתפות עצמית

 

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל