ביטוח בריאות
ביטוח סיעודי
ביטוח חיים
ביטוח מחלות קשות
ביטוח תאונות אישיות

ביטוח סיעודי

ברוכים הבאים למנוע השוואת ביטוח סיעודי המתקדם בישראל המאפשר לבצע בדיקת פוליסת ביטוח סיעודי לכל המשפחה לפני רכישה או העברה ממסלול למסלול, במגוון חברות הביטוח: מגדל, כלל, הראל, פניקס, ביטוח ישיר, איילון, אליהו, מנורה, ועוד.


  מאמרים בתחום ביטוח סיעודי
ביטוח סיעודי פרטי

האם כדאי לקנות ביטוח סיעודי פרטי?

מבדיקה שנערכה בשנת 2004 נמצא שהתשלום החודשי לאשפוז במוסד סיעודי שבפיקוח משרד הבריאות היה בין 7,000 ל – 15,000 ₪ לחודש. כיום סכום זה אף גבוה יותר ועשוי להיות בטווח שבין 10,000 ל 20,000 ₪ לחודש. טיפול באדם סיעודי בביתו עשוי לעלות כ - 7,000 ₪ כאשר נוסף לעלויות אלו יש להוסיף עלויות נוספות, ובהן חיתולים, תרופות ועלויות מחיה של מטפל במקרה הצורך.

המדינה מסייעת במידה חלקית ומוגבלת לחולים סיעודיים, דרך ביטוח לאומי, משרד הבריאות וקופות החולים. הכיסוי הביטוחי שהחולה יקבל לא יספיק במקרים רבים לכיסוי כל עלויות הטיפול. במקרים רבים, נטל הטיפול אשר דורש אמצעים כספיים וזמן רב יתחלק בין קרובי משפחתו של החולה.

חברות הביטוח מציעות פוליסות המאפשרות לקבל פיצוי כספי למשך תקופת זמן נתונה. בד"כ פיצוי זה אינו מקוזז מכיסויים שמספקת המדינה או כיסויים ביטוחיים אחרים שמספקות קופות החולים באמצעות חברות הביטוח. כך אפשר לסגור את הפער הנוצר בין הסכום שניתן לקבל מהמדינה או קופת החולים לבין הצורך הכספי הקיים בפועל.

תוכניות הביטוח מציעות תשלום פיצוי חודשי לתקופה נתונה. גובה הפיצוי נקבע מראש על ידי המבוטח. סכום הפיצוי מתחלק לכפולות של 1,000 ₪ והמבוטח מחליט באיזה סכום הוא מעוניין לבטח עצמו בד"כ עד למקסימום של 20,000 ₪ בחודש. תקופת הפיצוי נעה בין 3 שנים לכל החיים.

ככל שסכום הפיצוי יהיה גבוה יותר ותקופת הפיצוי ממושכת יותר תהיה עלות הביטוח יקרה יותר.

גורמים נוספים המשפיעים על עלות הביטוח הם תקופת ההמתנה וסוג הפרמיה המשולמת.

תקופת ההמתנה נעה בין חודש ל 5 שנים. תקופה המתנה שבין חודש ל 3 חודשים מתאימה למבוטחים שאין להם כיסוי קבוצתי ממקום העבודה או שהכיסוי הביטוחי הקיים (לדוגמה בקופת חולים) אינו מספק. תקופת המתנה ארוכה שבין 3 ל 5 שנים מתאימה למי שיש לו כבר כיסוי ביטוחי לתקופת זמן מוגבלת , לדוגמה כיסוי קבוצתי ממקום העבודה, והוא מעוניין לבטח את עצמו למשך התקופה שמעבר לביטוח הקיים.

סוג הפרמיה ישפיע באופן משמעותי על עלות הביטוח. קיימות תוכניות ביטוח בפרמיה קבועה ותוכניות ביטוח בפרמיה משתנה. מרבית תוכניות הביטוח הינן בפרמיה קבועה. תוכנית ביטוח בפרמיה קבועה מבטיחה כיסוי ביטוחי חלקי גם במידה ומבוטח הפסיק לשלם לחברת הביטוח את דמי הביטוח החודשיים לפי תנאי הפוליסה(כוללת ערכי סילוק) ובכך מבטיחה את השקעת המבוטח בתוכנית הביטוח. תוכנית ביטוח בפרמיה משתנה אינה מבטיחה כיסוי במידה ומבוטח הפסיק לשלם את תשלומי הפרמיה לחברת הביטוח(אינה כוללת ערכי סילוק), כאשר יגיע המבוטח לגיל 65 תתחלף הפרמיה לפרמיה קבועה.

לפני רכישת ביטוח סיעודי חשוב לבדוק את הפרטים הבאים:
• כמה יעלה הביטוח כל חודש.
• באיזו מידה תשתנה הפרמיה לפי הגיל.
• מה גובה התגמול שאקבל וכמה שנים אקבל את התגמולים מחברת הביטוח.
• מה משך תקופת ההמתנה.
• האם לאור מצב בריאותי יש לי חריגים אישיים.
• מה יקרה אם ארצה להפסיק את הביטוח או שלא אוכל לשלם את מלוא הפרמיה בעתיד.
• האם קיימים כיסויים נוספים בתוכנית.

לרשותכם מערכת השוואת ביטוח סיעודי המאפשרת לבדוק את כל הנתונים הנזכרים. למערכת ההשוואות >>

בריאות זה אינפומד – אתר רפואה המקיף בישראל